IKEA прийшла: ТОП-5 фактів, які потрібно знати про роботу бренду в Україні

Українці не побачать класичних гігантських магазинів шведського бренду

Однією з найяскравіших інформаційних подій тижня, що минає стала новина про остаточне рішення шведської компанії IKEA вийти на український ринок.

IKEA прийшла: ТОП-5 фактів, які потрібно знати про роботу бренду в Україні

Плани по початку роботи в нашій країні шведи озвучували ще в кінці 2017 року, але тодіще не були укладені ніякі домовленості. Тепер же IKEA визначилася з форматом роботи вУкраїні і вже анонсувала відкриття першого магазину.

Сайт “Сегодня” наводить п’ять головних фактів про вихід IKEA на український ринок.

1. Класичних магазинів IKEA в Україні не буде

IKEA планує розпочати роботу в Україні з реалізації нового торгового формату – city center store. Тобто це “зменшена” версія класичних величезних торгових центрів IKEA. Площатаких торгових точок не перевищує 5-6 тис. Кв. метрів, в той час як звичайні магазиниIKEА займають в п’ять разів більше місця. Так, в традиційному магазині IKEA великі площівикористовуються для логістики і самообслуговування, є ресторани.

Українці цього не побачать. Як заявив виконавчий директор “IKEA Південно-СхіднаЄвропа” Стефан Вановербеке в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна“,великих магазинів в Українікомпанія будувати поки не планує. І на це є кілька причин.

“По-перше, ми бачимо – не тільки в Києві, але в усьому світі, що споживчі тренди змінюються. Люди все більше і більше купують онлайн і менше мають часу, щоб пересуватися по місту, оскільки всюди пробки. Думаю, в Києві теж є цей тренд. Тому зручність і економія часу стають більш важливими, а також сюди приєднується традиційне запитання грошей”, – пояснив Вановербеке.

Крім того, цей формат означає, що для IKEA процес старту роботи піде набагато швидше.

“Традиційний метод виходу IKEA займає набагато більше часу. Наприклад, в Сербії пройшло 10 років від рішення до відкриття. А новий формат дозволить нам відкрити магазин влітку 2019 року, що означає, що ми увійдемо в Україну в рекордні для IKEA два роки”, – підкреслив Вановербеке.

2. Перший магазин IKEA відкриється в Києві

Перший магазин IKEA відкриється в Києві в торгово-розважальному центрі Ocean Mall (м.Либідська). Цей ТЦ зараз будується. Відкриття IKEA планується в кінці літа 2019 року.Площа магазина складе 6 тис. кв. метрів.

Серед послуг буде пропонуватися доставка додому, а також пункт видачі товарів.

Крім того, IKEA має намір сконцентруватися на онлайн-продажах через власний інтернет-магазин. Cейчас розробляється IT-рішення для електронної комерції, на базі якої і будезапущений український онлайн-магазин.

Надалі IKEA планує розпочати роботу і в інших містах України.

3. Асортимент буде “як у всіх”, а ціни – ні

В IKEA запевняють, що асортимент продукції в Україні буде ідентичним з іншимикраїнами. Всього буде продаватися 7 тис. найменувань продукції. Однак в перші півроку -тільки 3,6 тис. одиниць. Асортимент магазину буде завозитися з дистриб’юторськогоцентру, розташованого в Польщі.

Асортимент буде включати і меблі, і аксесуари.

“Магазин буде розділений на локації, ми називаємо їх room set – це подібність кімнат, де ми показуємо рішення для дому. Також додатково буде концепція рішень для невеликих домогосподарств. Будуть всі компоненти, ми зберемо максимальну кількість продукції, щоб забезпечити повний і кращий досвід для покупця. Лінійка включатиме асортимент, який ми продаємо в інших країнах”, – пообіцяв Вановербеке.

Ціни ж таки не будуть ідентичні польським, тому що визначаються для кожного ринку індивідуально, залежно від витрат компанії на логістику, енергоресурси, ПДВ і так далі.

“Ми будемо намагатися, щоб ціни були доступними для українців”, – заявив Вановербеке.

4. IKEA буде конкурувати з нелегальними “двійниками”

Не секрет, що вітчизняні підприємці вже давно купують меблі IKEA у офіційногопредставника компанії в Польщі і завозять її в Україну, а тут продають по “викидній” ціні.

Така ситуація IKEA не лякає.

“Наше дослідження показало, що люди тут уже знають про бренд IKEA, багато хто вже мають вдома наші меблі. І правда, дуже багато перепродують товари. Але заходячи сюди, ми побачили, що у IKEA є позитивний імідж, навіть незважаючи на те, що нас тут не було. … Така ситуація не тільки в Україні, але і в інших країнах, де ми не присутні. Це, напевно, демонструє силу бренду. Але досвід показує: як тільки ми офіційно відкриваємося в країні, це явище зникає. Оскільки споживачі отримують в офіційних магазинах позитивний клієнтський досвід за більш низьку ціну”, – впевнені в компанії.

А ось українські компанії, які продають меблі IKEA в Україні, не знають і навіть не беруться передбачити, як на їх долю вплине поява в країні офіційного представника.


5. IKEA заперечує корупцію

Експерти і політики впевнені, що початок роботи IKEA в Україні покаже іншим інвесторам,що в нашій країні можна працювати прозоро. Справа в тому, що ідеологія шведськоїкомпанії не визнає ніяких проявів корупції.

“Корупція для нас неприпустима. Наша методологія полягає в тому, щоб максимально ефективно забезпечувати співпрацю з різними органами влади. Також ми залучаємо до цієї співпраці інші зацікавлені сторони. … Але ми отримали від президента [Петра Порошенка], офісу прем’єр-міністра [Володимира Гройсмана] і Офісу по залученню інвестицій Ukraineinvest, Інвестиційної ради запевнення, що вони будуть максимально сприяти тому, щоб ми не стикалися з корупцією”, – заявляв Вановербеке.

До слова, президент України Петро Порошенко вже зазначив, що вихід IKEA на український ринок свідчить про інвестиційний бум. А віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко відзначала, що робота IKEA в Україні підтвердить реальність боротьби з корупцією.

Перейти до панелі інструментів