Воєнний стан: що буде з цінами на продукти

Воєнний стан не вплине на продовольчу безпеку країни і не відіб’ється на вартості продуктів харчування. Про це в коментарі УНН повідомив голова Ради з питань експорту продовольства (UFEB) Богдан Шаповал.

Воєнний стан: що буде з цінами на продукти

“Навіть якщо рішення про воєнний стан візьмуть, це жодним чином не позначиться на вартості продуктів, і на експорті.

Бізнес є бізнес, а затримки на кордонах у нас і так завжди були. Якщо не буде паніки і люди не побіжать в магазини, ситуація не зміниться”, – сказав він.

Директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко в той же час не настільки песимістичний. Він каже, що може обвалиться гривня, а разом з нею – збільшиться споживча інфляція.

“Необхідно в найближчі дні зробити все, щоб не сталося панічних дій населення, які, як і за часів Майдану, можуть за 2-3 дні зробити місячний обсяг закупівель, що призведе до тимчасово порожніх полиць магазинів і подальшого підвищення вартості соціальних продуктів тривалого зберігання.

Гривня вже прогнозовано пішла вниз, поки тільки на 5 коп. Але її рух буде дуже важливим для нас, оскільки значне ослаблення гривні може різко спровокувати істотну споживчу інфляцію. І коливання гривні в грудні будуть впливати на вартість товарів і послуг вже в січні 2019 року”, – зазначив Дорошенко.

Новина про можливий військовий стан вже похитнула котирування найбільших українських “годувальників” на міжнародних біржах.

Перейти до панелі інструментів