У Британії депутата парламенту засудили до 3 місяців в’язниці після перевищення швидкості та спроби відбрехатися

У Великій Британії Фіона Онасанья стала першим за майже 30 років чинним депутатом парламенту, якого засудили до тюремного ув’язнення

Про це повідомляє ВВС.

Її автомобіль потрапив на поліцейські відеокамери у липні 2017 року. Депутат рухалась зі швидкістю 66 км/год у зоні, де забороняється їхати швидше 50 км/год.

Втім, вона не визнала себе винною і стверджує, що автомобіль справді належав їй, але у цей момент за кермом знаходився інший чоловік.

Суд визнав Онасанью винною у спробі перешкоджання здійсненню правосуддя, тому її виключили з Лейбористської партії

Крім того, сторона обвинувачення надала суду докази, що Онасанья не тільки сама перебувала за кермом, але ще і писала повідомлення у момент перевищення швидкості, тому її засудили до трьох місяців ув’язнення.

Фото: ВВС/ Автомобіль, яким керувала депутат парламенту

У нинішньому столітті це перший випадок коли діючий депутат британського парламенту отримав тюремний термін. Востаннє це відбулося у 1991 році, коли депутат Террі Філдс отримав 60 днів в’язниці за несплату виборчого податку.

А сама Фіона Онасанья заявила, що має намір оскаржити вирок.

Представники як Лейбористської, так і Консервативної партії закликали її скласти депутатський мандат, однак сама вона сказала, що у такому випадку залишиться без засобів до існування.

Фіону Онасанью обрали до парламенту від партії лейбористів у червні 2017 року. Вона перемогла на виборах свого суперника-консерватора Стюарта Джексона, який представляв цей округ в Палаті громад протягом 12 років.

І усього після шістьох тижнів після обрання її заарештували за перевищення швидкості.

За її словами, цей період був для неї надзвичайно завантаженим і метушливим, адже крім нової роботи у парламенті їй діагностували розсіяний склероз.

Суддя коли виносив їй вирок заявив, що після того, як вона збрехала, даючи письмові свідчення, вона прийняла катастрофічне рішення дотримуватися цієї брехні і надалі.

За інформацією, представленою на процесі, депутат змовилась зі своїм братом, щоб уникнути звинувачень у перевищенні швидкості.

Якби Фіону засудили до року ув’язнення або більше, то, згідно з існуючими парламентськими правилами, вона б автоматично втратила своє місце в парламенті.

Втім, оскільки вона отримала термін лише у три місяці, її кар’єрі в парламенті загрожує лише так звана петиція виборців її округу, які можуть зажадати її відставки і проведення перевиборів у цьому окрузі.

Представники обох партій уже заявили, що якщо Онасанья не складе мандат добровільно, вони будуть закликати жителів округу підписати петицію про її відкликання.

Перейти до панелі інструментів