ПАРЄ запросила Росію повернутися до роботи

Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію про зміну санкційного механізму, у якій запросила Росію для повернення до роботи без обмежень права голосу

Таке рішення асамблея схвалила в ніч на вівторок, повідомляє “Європейська правда“.

ПАРЄ

За резолюцію проголосувало 118 депутатів, 62 проти, 10 утрималися.

Рішення, ухвалене у Страсбурзі, змінює санкційний механізм. У регламент додається норма, яка скасовує право ПАРЄ накладати ключові санкції на будь-яку національну делегацію, включаючи Росію. Асамблея більше не зможе обмежувати право голосу, право виступу, право участі та голосування у комітетах асамблеї – незважаючи на те, яких порушень припустилася держава та її депутати.

Водночас, залишається право повністю відмовити у підтвердженні повноважень делегації окремої держави. Імовірно, можуть бути схвалені також дрібніші точкові санкції, але щодо останнього, резолюція є нечіткою. Серед депутатів ПАРЄ є різночитання норм документа.

Окрема норма рішення дозволяє Росії подати список своєї делегації посеред сесії (за статутом делегація подається лише перед початком першої сесії року). Це дозволить Росії, вже у вівторок, 25 червня, передати у Страсбург список своїх депутатів.

Українські депутати вже заявили, що будуть оскаржувати повноваження РФ, щойно вона подасть свій список. Якщо це відбудеться, то розгляд даного питання призначать на середу, 26 червня.

“118 за, 62 проти. ПАРЄ у стані зомбі в першій ночі відкрила двері агресору”, – прокоментував нічне голосування керівник української делегації Володимир Ар’єв.

 

“За” проголосували 118 депутатів, “проти” – 62, “утримались” 10

Про це йдеться на сайті Асамблеї.

Зазначається, що всі члени української делегації проголосували “проти”. Україну в цьому підтримали депутати зі Швеції, Польщі, Грузії, Хорватії, Румунії, Литви, Латвії, Великої Британії, Швейцарії, Фінляндії, Естонії, Німеччини, Туреччини й Ліхтенштейну.

Водночас, за повернення держави-агресора до ПАРЄ проголосували депутати наступних країн: Вірменії, Туреччини, Фінляндії, Німеччини, Франції, Великої Британії, Нідерландів, Швейцарії, Бельгії, Італії, Чехії, Румунії, Азербайджану, Сербії, Норвегії, Австрії, Данії, Хорватії, Португалії, Молдови, Швеції, Іспанії, Андорри, Кіпру, Словаччини та Ісландії.

Перейти до панелі інструментів