НБУ запроваджує в обіг банкноти по 1000 грн

У вівторок, 25 червня, Національний банк України оголосив випуск банкноти номіналом у тисячу гривень.

Про це йдеться на офіційній сторінці НБУ у Facebook.

НБУ запроваджує в обіг банкноти по 1000 грн

Зазначається, що Національний банк, у зв’язку із потребою в банкноті вищого номіналу, ніж 500 гривень, уводить в обіг 1000-гривневу купюру з 25 жовтня 2019 року.

На лицьовій стороні купюри буде зображений академік Володимир Вернадський – його обрано за видатний внесок в історію України як філософа, природознавця, засновника цілої низки нових галузей науки – геохімії, біохімії, радіогеології. На зворотній стороні надруковано зображення будівлі Президії Національної академії наук України.

За розміром і кольором банкнота номіналом 1 000 гривень помітно відрізняється від банкнот інших номіналів, що допоможе населенню легко визначати номінал. Розмір нової банкноти становить 75х160 мм. Основний колір – блакитний. Банкнота має як елементи захисту паперу, так і інноваційні поліграфічні елементи захисту. Зокрема, «віконну» захисну стрічку і оптично-змінний елемент SPARK, що має кінематичний ефект.

Останнього разу Національний банк уводив у обіг новий номінал 13 років тому – у 2006 році. Це була банкнота номіналом 500 гривень. Тоді середньомісячна заробітна плата становила близько 1 000 гривень і розмінювалася двома банкнотами найвищого номіналу.

В НБУ наголошують, що з того часу середньомісячна заробітна плата в Україні зросла майже вдесятеро. Зараз для отримання середньомісячної заробітної плати необхідно вже не менше 20 банкнот. Отож, після появи в обігу банкноти номіналом 1000 гривень середньомісячна заробітна плата буде розмінюватися дев’ятьма банкнотами найвищого номіналу, що буде набагато зручніше для українців.

Перейти до панелі інструментів