Як не спитися на карантині
Як впоратись з нудьгою і стресом під час карантину? Це питання хвилює понад чверть населення Землі, яке опинилося у домашньому ув’язненні через коронавірус.
Для когось найкращим “помічником” став алкоголь.

Продажі спиртного у США зросли на 55% за третій тиждень березня у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Такі дані надала компанія Nielsen.
У Британії та Франції люди також скуповують алкоголь.
Тож є побоювання, що це призведе до проблем зі здоров’ям у тих, хто шукає розради у чарці під час глобального карантину.
Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) закликає відмовитись від спиртного та наркотиків в умовах самоізоляції і карантину.
Повна заборона
У Південній Африці та Індії повністю заборонили продаж алкоголю. Так місцева влада намагається утримати людей від зайвих контактів під час карантину.
А от британський уряд не заборонив магазини, що торгують спиртним. Навпаки – їх додали до переліку установ, що можуть працювати в умовах карантину.
Однак алкозалежні страждають, адже не можуть відвідувати консультаційні служби та отримувати допомогу віч-на-віч.
Щоб дотримуватись правил соціального дистанціювання, групи анонімних алкоголіків зустрічаються наразі онлайн.
Спільнота анонімних алкоголіків Британії заявила, що з початку березня число дзвінків на їхній телефон довіри зросло на 22%, а відвідування чату – майже на третину.
ПРИВОДИ ДЛЯ ТРИВОГИ
- Ви п’єте значно частіше, ніж раніше – при тому, що й тоді ви не були завзятим тверезником.
- Без алкоголю у вас не виходить розслабитися.
- Будь-яка відеоконференція в Zoom перетворяється на посиденьки з келихами.
- Ви п’єте щодня. Це вже тривожний дзвіночок незалежно від дози.
- У вас підвищується толерантність: щоби досягти того самого приємного ефекту сп’яніння, вам потрібно випити більше, ніж зазвичай.
- Ви витрачаєте на спиртне значні суми з бюджету.
- Близькі люди починають хвилюватися за вас та обережно пропонують зав’язувати. Конфлікти з родичами/друзями/партнерами через алкоголь – з тої ж опери.
- Ви можете сильно напиватися і забувати те, що робили напідпитку.
- Ви нехтуєте багатьма справами і хобі через алкоголь.
- Всіма силами заперечуєте свою залежність і дратуєтеся, якщо хтось натякає на неї.
- Якщо ввечері ви з якихось причин не п’єте, відчуваєте, що ніби чогось бракує, стає тривожно і не по собі.
Якщо хоча б три причини – про вас, вже варто замислюватися над кількістю вживаного алкоголю і призупитися.
ЩО РОБИТИ?
Якщо ваші стосунки з алкоголем з романтичних перетворюються на токсичні, варто зупинятися. Пропонуємо такі варіанти:
- Найпростіше – перейти на безалкогольні напої. Квас, безалкогольні пиво/вино/сидр – те, що має подібний до алкоголю вигляд, запах і смак, та ви залишатиметеся тверезим/-ою і не потерпатимете від похмілля.
- Експериментувати з іншими напоями. Чай із корицею, кава з лимоном, свіжовичавлений фреш, вода із цитрусовими та м’ятою – у світі безліч простих, цікавих і смачних напоїв, які можна пити протягом дня.
- Не закуповувати алкоголь наперед і якомога рідше за ним виходити.
- Купувати щось смачне (і бажано корисне) замість алкоголю, таким чином мотивуючи себе не витрачати гроші на винце. Ще варіант – почати відкладати на мрію, економлячи на алкоголі.
- Захопитися чимось з головою. Коли маєш хобі, якому хочеться присвячувати 24/7, щастя настільки велике, що додаткові допінги не потрібні. Неважливо, що це буде – малювання, запойне читання Кінга або майстрування моделей кораблів. Головне, щоби вам це справді подобалося.
- Менше спілкуватися з тими, хто підбиває випивати. Варто обговорити з друзями те, що ви вирішили тимчасово відмовитися від алкоголю або рідше його вживати. Якщо вони підсміюються та так само пропонують влаштувати вечірню алкогольну конференцію – варто замислитися, чи справді вас оточують люди, які бажають вам добра. Відповідь та рішення вже за вами.
- Влаштувати тверезий місяць. Це може стати складним випробуванням, та ви відчуєте переваги тверезости і від бажання випити можете перейти до небажання. Адже на тверезу голову мислиться краще, і класних ідей приходить точно не менше. Та і до алкоголю організм ставитиметься по-іншому – після утримання спиртне здається не таким смачним, а сп’яніння – далеко не таким приємним.
- Якщо від алкоголю зовсім не виходить відмовитися, і ви розумієте, що не впораєтеся самостійно – варто звертатися до спеціаліста. Лікуванням алкогольної залежности займаються наркологи. Зараз лікар зможе проконсультувати вас лише онлайн, та це вже пів справи: він вислухає вашу історію та підкаже, що можна робити. Головне – не займайтеся самолікуванням, не виписуйте собі пігулки: від них може стати лише гірше.