Верховна Рада України проголосувала за відновлення старої системи ДАІ
Під гаслами посилення відповідальності за керування у нетверезому стані, Верховна Рада України у першому читанні ухвалила проект закону який по суті повертає старі повноваження ДАІ, і збовʼязує водіїв: ПЕРЕДАТИ документи, ВИЙТИ з машини, ВІДКРИТИ капот, і узаконює БЕЗПРИЧИННУ зупинку і тп.
Під гаслами посилення відповідальності за керування у нетверезому стані, Верховна Рада України у першому читанні ухвалила проект закону який по суті повертає старі повноваження ДАІ, і збовʼязує водіїв: ПЕРЕДАТИ документи, ВИЙТИ з машини, ВІДКРИТИ капот, і узаконює БЕЗПРИЧИННУ зупинку і тп.
За відповідний законопроект №2695 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху” в першому читанні на засіданні в понеділок проголосували 282 народні депутати.
Тобто разом цим законопроектом нам фактично повертають стару корумповану систему роботу ДАІ проти якої усі водії так довго боролись.
Під цинічною начебто боротьбою з п’яним керуванням нам пхають:
- Можливість зупиняти машину без підстав.

- Огляд без понятих (читай обшуки бардачка, багажника… та це так і прописано в законопроекті). Чи не підкинуть вам в бардачок наркоту, щоб «заробити» на вас грошенят, гарантувати тепер ніхто не зможе.
- Тепер вам треба буде віддавати документи і виходити з машини.


- Пам’ятаєте даїшників, які в кущах сиділи з радарами? Вітаю, тепер це повертається. Знаків про радар і будь-яких маячків вже не треба

- Відкрити багажник, капот…

Нардеп Олександра Устінова зауважила, що законопроєкт не вводить кримінальну відповідальність за пияцтво за кермом і навіть не підвищує штраф, проте він повертає поліції можливість зупиняти водіїв без причини і «ховатися в кущах».
Новий законопроєкт не підвищує штрафи за п’яне водіння, вони лишаються як і були у розмірі до 1200 неоподатковуваних мінімумів. Але суттєво розширюють повноваження поліцейських, і спрямовані тільки на звуження свободи водіїв та розширення поліцейського свавілля та хабарництва. Приняття цього чи інших, схожими за змістом, законів призведе до почастішання трагедій, таких як злочини поліцейських 23, 24 травня 2020 року у Кагарлику. Як відомо, працівники Національної поліції часто перевищують існуючі повноваження, тому їх розширення та підвищення адміністративної відповідальності не може призвести до жодних покращень, «за вийнятком» їх злочинного збагачення, шляхом росту хабарництва.
Деякі депутати розкритикували законопроєкт. По-перше, було зауважено, що документ застарілий, адже був внесений ще в грудні 2019 року.
Посилання на законопроект
http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=67814
Петиція припинити розгляду законопроекту 2695, як диктаторського та такого, який збільшить рівень поліцейського безчинства та корупції.
https://petition.president.gov.ua/petition/101404
Розширення повноважень поліцейських, які запропоновані в цьому законопроекті, є наступним «дзвіночком» до побудови поліцейської держави та слідування за Росією в цьому плані.