Німеччина припинила участь у Шенгенській угоді

Міністр внутрішніх справ Німеччини Томас де Мезьєр оголосив, що країна повертає прикордонний контроль через наплив мігрантів з країн Північної Африки та Близького Сходу. Особливу увагу буде приділено кордоні з Австрією. Залізничне сполучення між цими країнами призупинено на 12:00. За даними Der Spiegel, уряд обговорює можливість направити до кордону військових.

“Ці заходи спрямовані на те, щоб скоротити потік мігрантів і повернутися до нормальної процедури реєстрації приїжджих”, – заявив міністр. Ці дії йдуть врозріз з принципами шенгенської зони, яка передбачає вільне переміщення всередині неї. Однак з метою “громадської чи національної безпеки” країни можуть на якийсь час повернути прикордонний контроль. Кордон тепер безперешкодно можуть перетинати тільки громадяни ЄС і люди, у яких у порядку документи (зокрема, візи).

Німеччина є головною метою мігрантів, які щодня тисячами прибувають до Європи. Раніше влада країни заявляли, що готові прийняти всіх бажаючих, але тепер в окремих землях Німеччини заявляють, що вже не в змозі впоратися з людським потоком. У неділю віце-канцлер Німеччини, міністр економіки Зігмар Габріель заявив, що країна наблизилася до максимуму своїх можливостей з прийому приїжджих. У суботу 12 вересня в Мюнхен прибутку 13000 мігрантів, за одне тільки ранок неділі – ще 1300. Загалом цьогоріч в Німеччину, за деякими оцінками, прибудуть 800000 чоловік.

Де Мезьєр підкреслив, що мігранти не можуть вибирати країну, в якій будуть просити притулок як біженці. Він звернувся до країн ЄС з проханням активніше брати участь у долі приїжджих. В даний час уряд Австрії зібралося на екстрену нараду для обговорення ситуації. Міністр внутрішніх справ Німеччини зажадав, щоб решта країн Союзу дотримувалися правил прийняття біженців – тобто щоб їх реєстрували в першій країні в’їзду в ЄС. У теперішній же час мігранти прибувають через цілий ряд держав, включаючи, Грецію, Угорщину та Італію, але не бажають у них залишатися, не реєструються в якості біженців і слідують далі, в Німеччину та інші країни Західної Європи.

Прем’єр Угорщини Віктор Орбан, жорстко критикує заяви Берліна про готовність прийняти всіх бажаючих, вітав відновлення прикордонного контролю. У його країні 15 вересня набуває чинності закон, за яким нелегальні мігранти підлягають арешту. На кордоні з Сербією угорці зводять чотириметровий паркан, щоб скоротити потік нелегалів. Орбан заявив, що сьогоднішнє рішення Німеччини – це необхідні заходи щодо захисту німецьких та європейських цінностей. Німецький Der Spiegel у своєму твіттері повідомляє, що Чехія також вводить контроль на кордоні з Австрією.

Раніше ряд країн, включаючи Чехію, Словаччину, Данію та Угорщину, відкинули пропозицію про квоти на прийом біженців. Одним з головних ініціаторів ідеї квотування, згідно з яким кожна країна ЄС повинна прийняти і розмістити певну число нелегалів, є Німеччина.

Перейти до панелі інструментів