Цієї ночі можна побачити один з найбільших зорепадів

У ніч на 6 травня відбудеться масовий весняний зорепад. Це пік високоактивного метеорного потоку Ця-Акваріди або як його ще називають Травневі Акваріди. Можна буде побачити від 10 до 85 метеорів на годину.

Це циклічне астрономічне явище, яке спостерігається щороку з 19 квітня по 28 травня. Вперше він був описаний в 1870 році.

Цієї ночі можна побачити один з найбільших зорепадів

Цієї ночі можна побачити один з найбільших зорепадів

Астрономи стверджують, що пік метеорного потоку настане ближче до ранку 6 травня (приблизно з 3:00 до 4:00 за Києвом).

Особливість зорепаду Ця-Акваріди також в його походження. Метеорний потік утворюється легендарної кометою Галлея, чию орбіту Земля двічі перетинає протягом року.

Комета Галлея – одна з найвідоміших комет, єдина яку добре видно з Землі неозброєним оком. Вона була першою кометою, для якої визначили еліптичну орбіту і встановили періодичність повернень. Комета повертається до Землі кожні 75-76 років, і всі ці події завжди була однією з найбільш очікуваних в астрономії.

Останній раз її бачили в небі в 1986 році, проте це була найменш вражаюча поява комети, оскільки її від поглядів землян заслоняло Сонце. Однак наступного разу, в 2061 році, астрономи стверджують, що ніщо не завадить людству вдосталь насолодитися проходженням небесного тіла.

За словами астрологів, Акваріди впливають і на творчі сторони особистості. Вони особливо стануть у пригоді тим особам, у яких спостерігається творча криза.

Також Акваріди можуть загострити або розвинути інтуїцію. Тому астрологи рекомендують, поки триває зорепад, прислухатися до свого внутрішнього я і піти у нього на поводу.

Разом з тим не варто приймати поспішних вчинків або рішень. Це може привести до фатальних наслідків. Найкраще попередньо зважити, звернутися за порадою до близьких людей або компетентного думки.

Перейти до панелі інструментів