Спонсор Brexit в умовах секретності 11 разів таємно зустрічався з російським послом у Лондоні

Аррон Бенкс, котрий спонсорував кампанію по виходу Британії з ЄС, зустрічався з послом Росії Олександром Яковенком набагато частіше, ніж він стверджував раніше

Вони провели 11 раундів таємних перемовин і при цьому підприємець отримав від Москви ще 4 запрошення. Усі ці зустрічі відбувалися перед референдумом щодо Brexit, пише The Guardian.

Сам Бенкс стверджував, що нібито лише двічі “пообідав з послом Росії у Великій Британії Яковенком”. Однак насправді Бенкс приймає активну участь у бізнес-схемах, пов’язаних з Росією, зазначає видання.

Яковенко познайомив Бенкса з якимось російським бізнесменом, який запропонував тому придбати проект з видобутку золота вартістю у декілька мільярдів доларів США. Це сталося на наступний день після старту кампанії Leave.EU з просування Brexit, який пройшов за участю Бріттані Кайзер з Cambridge Analytica.

Бенксу запропонували вкласти гроші в покупку 6 сибірських золотих копалень з тим, щоб об’єднати їх в одне підприємство і, як наслідок, отримати гарантований прибуток в кілька мільярдів.

  • За даними The Sunday Times копальні належали росіянину Сергію Поваренкіну. У лютому 2016 року Бенкс прилетів до Москви, щоб зустрітися з ключовими учасниками угоди. Серед них були представники одного з російських банків. Якого саме поки що не називається.
  • Угода була анонсована 5 липня, через 12 днів після референдуму. 17 липня Бенкс похвалився в соцмережах: “Я зараз купую золото і великі запаси корисних копалин”. Про те, що Бенкс був інвестором цього проекту, публічно ніде не повідомляється.
  • Британська влада вирішила допитати Бенкса.
Перейти до панелі інструментів