Київ – одне з найдешевших міст, Женева – найдорожча – дослідження

Щомісячний дохід сім’ї з трьох осіб у Цюріху, що дозволяє забезпечити мінімальний набір товарів і послуг і не включає орендну плату, становить $4260. У Женеві для життя потрібно близько $4165, в Нью-Йорку – $3673, в Лондоні (8-ме місце) – $3411

Київ – одне з найдешевших міст

Про це йдеться у звіті UBS.

Мінімальні витрати в Санкт-Петербурзі швейцарський банк оцінює майже в $2300, а в Москві можна жити дешевше – $2264. Найменше витрат зажадає Каїр – $1272 на місяць, на два рядки вище нього Київ – $1618.

Найдорожча їжа в вивчених UBS містах – в Женеві та Цюріху, найдешевша – в Києві і Лагосі. Витрати на житло будуть максимальними в Гонконзі і Нью-Йорку (майже $4 тис. на місяць), тоді як в Москві можна укластися в менш ніж $1,6 тис., Як у Франкфурті або Брюсселі. Російська столиця входить в трійку лідерів за цінами на жіночий одяг, чоловічий коштує на $140 в місяць менше (8-ме місце).

Головний центр чоловічої і жіночої моди – Мілан, а економним покупцям варто придивитися до Найробі або Лагос. Швейцарські міста Цюріх і Женева знову визнані найдорожчими в світі для проживання, йдеться в дослідженні банку UBS AG “Ціни і доходи” (Prices and Earnings).

Втім, їхні жителі та заробляють набагато більше, ніж мешканці інших країн. Санкт-Петербург в загальному рейтингу цін зайняв 51-ше місце з 77, Москва – 54-те, а ось по доходах спостерігається зворотний розклад: Москва на 63-му місці, Санкт-Петербург – на 66-му.

Третім серед найдорожчих міст є Осло, в топ-5 також входять Копенгаген і Нью-Йорк. Високі ціни також означають суттєві витрати для туристів, охочих відвідати ці міста. Одноденний візит до Нью-Йорка обійдеться парі туристів більше ніж у $1000, варто врахувати, проте, що в цю суму включено перебування у відмінному готелі, два прийоми їжі в ресторані, пляшка вина, таксі та низка інших дрібниць.

Сеул у цьому році вирвався на 2-ге місце ($1002) через Зимові Олімпійські ігри. У Парижі можна було відпочити за $888 на добу, співставні ціни зафіксовані в Дубаї і Франкфурті. Відвідування Санкт-Петербурга, Мілана або Сіднея обійдеться приблизно в $670 на двох, Москви чи Афін – в $608.

Перейти до панелі інструментів