Криза в Греції призвела до падіння Євро: до $ 1,10

нвестори, стурбовані підсумками референдуму в Греції, який поставив під сумнів єдність єврозони, розбіглися в більш безпечні активи.

Євро втрачає стабільність у зв’язку з кризою в Греції?

Курс євро до долара США знижується в понеділок, оскільки учасники ринку віддають перевагу більш безпечних активів після референдуму в Греції, на якому громадяни країни проголосували проти заходів, запропонованих кредиторами, повідомляє агентствоBloomberg.

Відмова Греції від подальших заходів жорсткої економії підвищує ризики виходу країни з валютного блоку і ставить під сумнів його цілісність, відзначають експерти.

Курс євро до долара сьогодні вдень склав $ 1,1010, знизившись з $ 1,1114 за підсумками торгів у п’ятницю. Протягом сесії вартість євро опускалася до $ 1,0970 – мінімуму з 29 червня.

Падіння євро сповільнилося на новинах про відставку міністра фінансів Греції Яніса Варуфакіс: “Незабаром після оголошення результатів референдуму мені стало відомо, що деякі учасники Єврогрупи і партнери воліли б, щоб мене не було на переговорах”, – йдеться в заяві Варуфакіс.

Інвестори вважають, що це рішення може посприяти згодою сторін на переговорах. Екстрений саміт країн єврозони з обговорення ситуації в Греції після референдуму відбудеться у вівторок, 7 липня.

У ході референдуму “ні” пропозиціями кредиторів сказали 61,31% голосуючих, на підтримку висловилися 38,69% учасників референдуму.

Незважаючи на те, що на частку Греції припадає менше 2% ВВП єврозони, вихід країни з неї створить прецедент, який може поставити під питання цілісність валютного блоку.

“Якщо з єврозони піде перша країна, стане ясно, що структура працює не тільки на вхід. Ми спостерігали невеликий відскік в парі євро / долар на новинах про Варуфакіс. Ніхто б більше не став вести переговори з цією людиною, так що його відсутність підвищує ймовірність переговорів, але не змінює ситуацію в цілому “, – заявив старший валютний аналітик Commerzbank у Франкфурті Лутц Карповіц, повідомляє Інтерфакс.

Що стосується курсу Євро до фунта стерлінгів, то сьогодні за 1 євро дають £ 0,71.

Перейти до панелі інструментів