Глава Єврогрупи попередив греків про наслідки відмови від реформ

“Ні” на референдумі в Греції 5 липня поставить усю Європу в дуже складне становище, заявив Єрун Дейсселблум. Він попередив греків, що такий результат голосування послабить позиції їхньої країни.

Якщо греки на референдумі 5 липня проголосують проти реформ, запропонованих країні міжнародними кредиторами, це послабить позиції Греції на переговорах про фінансову допомогу, заявив у четвер, 2 липня в Гаазі глава Єврогрупи Єрун Дейсселблум. За його словами, “ні” на референдумі поставить в дуже складне становище не тільки Грецію, а й усю Європу, повідомляє агенція Reuters. У разі голосування “проти” не лише не буде підстави для нової програми допомоги Греції, “але тоді й буде дуже сумнівним, чи буде взагалі підстава для перебування Греції в Єврозоні”, зазначає агенція dpa.

Переважна більшість греків хочуть зберегти євро, і голосування покаже, чи готові вони погодитися з необхідними для цього заходами жорсткої економії, наголосив Дейсселблум. Він додав, що зараз стан в країні погіршується з кожним днем.

Греція теж спекулює

Уряд Алексіса Ципраса в Афінах також пов’язує свою політичну долю з результатами референдуму. Міністр фінансів Яніс Варуфакіс не виключив відставки уряду, якщо на референдумі більшість греків скаже “так” реформам, запропонованим кредиторами. В інтерв’ю Bloomberg він сказав: “Якщо греки проголосують проти рекомендацій уряду, він має піти у відставку”. Однак сам Варуфакіс сподівається на те, що грецьке населення відхилить пропозиції кредиторів. “Ми вважаємо, що до рішення народу треба поставитись з повагою”, – наголосив Варуфакіс.

Раніше глава грецького уряду Алексіс Ципрас також заявив, що його перебування на посаді прем’єр-міністра залежить від результатів референдуму 5 липня. Згоду з вимогами кредиторів він прирівняв до бажання грецького народу “мати приниженого прем’єр-міністра”. “Але я таким не буду”, – додав Ципрас, слова якого наводить агенція Reuters.

Перейти до панелі інструментів