Прокуратура Румунії підозрює Lukoil у відмиванні коштів

Прокуратура міста Плоєшті в Румунії в понеділок, 3 серпня, висунула обвинувачення дочірній компанії російського нафтового гіганта Lukoil у махінаціях при управлінні місцевим нафтопереробним заводом на загальну суму 1,7 мільярда євро, повідомляє інформагенція AFP.

У Румунії шістьох посадовців дочірньої компанії Lukoil підозрюють у відмиванні коштів та махінаціях. Компанія відкидає усі звинувачення і погрожує закрити свій нафтопереробний завод.

Обвинувачення у відмиванні коштів висунуті на адресу нідерландської Lukoil Europe Holdings, компанії Petrotel Lukoil, яка володіє нафтопереробним заводом у Плоєшті, та шістьох менеджерів, троє з яких є громадянами Росії. Андрій Богданов, виконавчий директор компанії Petrotel Lukoil, а також п’ятеро його підлеглих, за даними прокуратури, виводили кошти з румунської компанії на користь Lukoil Europe Holdings. Як стверджує прокуратура, Богданов і його підлеглі “укладали контракти, які були невигідні заводу, продаючи продукти нафтопереробки за цінами, нижчими за собівартість”.

Прокуратура також звинувачує компанії та їх керівництво у фіктивних угодах щодо сплати боргів та внесенні капіталу. Прокуратура заморозила банківські рахунки Lukoil Europe та Petrotel на загальну суму 2 мільярди євро.

Lukoil минулого місяця категорично відкидав звинувачення у відмиванні коштів, коли прокуратура тільки озвучила плани щодо висунення обвинувачень. Також компанія погрожувала закриттям заводу після того, як прокуратура розпочала розслідування в жовтні минулого року і провела обшуки в декількох офісах.

Lukoil належать 20 відсотків румунського ринку пального та мережа із 300 заправних станцій.

Перейти до панелі інструментів