Генпрокурора Німеччини звільнили через скандал із журналістами

Міністр юстиції Німеччини Гайко Маас у вівторок, 4 серпня, заявив про відставку федерального генпрокурора Гаральда Ранґе. “Я повідомив генпрокурора Ранґе, що моя довіра до нього як керівника була значною мірою зруйнована”, – наводить слова Мааса агентство AFP. Як стверджує міністр, після консультацій та за згодою відомства федеральної канцлерки, він прийняв рішення “ще сьогодні” спрямувати президенту Німеччини подання про відправлення Гаральда Ранґе на пенсію.

Міністр юстиції Німеччини Гайко Маас відправив у відставку генпрокурора Гаральда Ранґе після скандалу з журналістами.

В якості наступника Ранґе Маас має намір запропоновати мюнхенського генпрокурора Петера Франка.

Міністр юстиції був невдоволений діями Ранґе в ході конфліктної ситуації навколо журналістів порталу Netzpolitik.org, які оприлюдними секретні матеріали про плани розширення стеження Федеральним відомством з охорони конституції за інтернет-комунікаціями.

Проти журналістів порушили справу про державну зраду, однак вже за декілька годин генеральний прокурор Гаральд Ранґе заявив, що розслідування призупинене. Цьому рішенню передувала жорстка критика на адресу правоохоронців з боку політиків та журналістської спільноти за наступ на свободу слова. Деякі політики навіть закликали генерального прокурора піти у відставку, а згодом на захист свободи слова у столиці Німеччини провели мітинг.

Також Ранґе пішов на конфронтацію з Маасом і звинуватив міністра юстиції у тиску на слідство та втручання в діяльність органів юстиції. Міністр, своєю чергою, відкинув ці звинувачення.

Перейти до панелі інструментів