Я лише сподівався дати краще майбутнє своїм дітям

Ще вчора звичайна сирійська сім’я сьогодні стала сумно відомою на весь світ: фотографії трирічного Айла, який потонув на шляху до Греції, сколихнули весь світ.

Хлопчик став своєрідним символом лиха сирійських дітей, позбавлених дитинства і вимушених шукати порятунку від війни і руйнувань, що охопили рідну країну. Практика останніх місяців показує, що найчастіше, рятуючись від бойовиків, люди гинуть у самих берегів довгоочікуваної Європи. Айлан, його п’ятирічний брат Галиб і мама Рихана хотіли переправитися на човні з бодрумского побережжя Туреччини на грецький острів Кос. Вони намагалися врятуватися від війни в сирійському місті Кобань, який знаходиться під контролем бойовиків ІГІЛ.

Відчаливши від берега, човен практично відразу перекинулася. Врятуватися вдалося лише батькові хлопчика, Абдуллі. Тіла утопшіх і їх мізерні пожитки знайшли на узбережжі бодрумского пляжу. За словами родичів, сім’я Курди вдалася до спроби фатального подорожі на човні до берегів Європи після того, як ООН не зареєструвала їх як біженців, і тому Канада відмовила їм у наданні притулку. Як повідомляє видання The Globe and Mail, убитий горем батько Айла і Галиба розповів сирійської радіостанції про те, як їх човен зазнала аварії у турецького берега. Обидва хлопчика померли у нього на руках.

«Коли ми відпливли від турецького берега, човен початок розгойдувати хвилями. Турок, який перевозив нас, стрибнув у море, нас накрила хвиля і човен перекинувся. Я намагався утримати синів і дружину, ми чіплялися за край човна », – згадує Абдулла, насилу підбираючи слова. «Так ми протрималися близько години. Потім помер один хлопчик. Я залишив його, щоб допомогти іншому, але невдовзі помер і другий … Я відпустив і його, щоб зуміти втримати дружину, і побачив, що і вона мертва … Наші рятувальні жилети виявилися фальшивими. Через 3:00 прибула берегова охорона », – говорить він. «Вони померли у мене на руках … Я задихаюся, не можу дихати … Моя дружина була всім для мене», – говорить Абдулла, ридаючи. Він не уявляє, що зможе колись знову одружитися і мати дітей.

За чотири місця на п’ятиметровому гумовому човні, яка була забита під зав’язку, сім’я Курди заплатила 4000 євро. Переправа повинна була зайняти всього 30 хвилин … Братися Айлан і Галиб за своє коротке життя бачили лише війну, руйнування і страх, відзначає видання. Сім’я Курди жила в Дамаску, де Абдулла працював перукарем до того, як в 2011 році Сирію охопила громадянська війна. Після того, як в Дамаску стало дуже небезпечно, сім’я Курди перебралася в Алеппо – місто на півночі країни, який незабаром зробився найзапеклішим полем битви. Тому вони переїхали в місто Кобань, розташований недалеко від турецького кордону, звідки перебралися до Туреччини після того, як і це місто наприкінці минулого року перейшов під контроль бойовиків ІГІЛ.

Щодня з Туреччини до Греції намагаються переправитися тисячі біженців з Близького Сходу. Більшість з них – сирійці, які біжать від війни у ​​себе на батьківщині. Також багато біженців з Афганістану та Іраку. За даними Агентства ООН у справах біженців (UNHCR), цього року Середземне море перетнули понад 300 тисяч людей. 200000 з них залишилися в Греції. Незважаючи на те, що коротку відстань по Егейському морю вважають безпечнішою, ніж увесь інший шлях з Лівії до Італії, тільки в цьому році в Середземному морі загинули більше 2500 осіб. З найбільшою критикою стикаються сьогодні європейські країни, які не можуть знайти єдиного і ефективного методу, щоб впоратися з потоком нелегалів.

Набагато менше уваги зосереджено на діях багатьох арабських країн Перської затоки, таких як Саудівська Аравія, Об’єднані Арабські Емірати, Кувейт, Катар, Оман і Бахрейн. Ці країни не надали притулку жодному біженцю з Сирії.

Перейти до панелі інструментів