Спортсмен вперше у світі спустився на лижах з найнебезпечнішої вершини Землі

30-річний польський спортсмен Анджей Баргель спочатку піднявся з напарником на другу вершину світу – гору Чогорі – а потім спустився на лижах до її підніжжя. Про це повідомляє CNN.

Поляк спустився з висоти у майже 8,5 тис. метрів.

К2

По дорозі через погану видимість, Баргель зупинявся на висоті 8 тис. метрів і годину відпочивав, поки було світло. Цього року спортсмен планує спуститися на лижах уже з найвищої точки світу – гори Еверест.

Зазначається, що до цього жодній людині не вдавалося зробити подібне, а з тих, хто намагався спуститися з гори чверть – загинули, а інші не змогли подолати усієї дистанції.

Venue- K2, Pakistan. Polish ski mountaineer Andrzej Bargiel has made history this Sunday as the first man to ski down from the summit of K2, the second highest peak in the world at 28,251ft above sea level. k2 is known as Savage Mountain due to the technical difficulty of the climb and the high fatality rate.

Чогорі, також відома як К2, – друга за висотою вершина світу після Евересту (8611 метрів над рівнем моря). Знаходиться на кордоні Китаю і Пакистану. Серед альпіністів К2 відома складністю підкорення. Чогорі також називають “найнебезпечнішою вершиною” Землі через те, що на її схилах загинула найбільша кількість людей у порівнянні з іншими височинами.

Перейти до панелі інструментів